Megvolt az első futballmeccs, amit teljesen átírt a videóbíró

1-1 helyett 0-2 a francia-spanyolon.

A párizsi Stade de France-ban francia-spanyol barátságos meccset rendeztek kedden, és ha nincs videóbíró, akkor akár teljesen más eredmény is születhetett volna a 0-2 helyett. Elvettek ugyanis egy gólt, aminél a partjelző nem jelzett lest, és megadtak egyet, aminél viszont beintette.

Streamable – free video publishing

Check out this video on Streamable using your phone, tablet or desktop.

Antoine Griezmann, az Atletico Madrid francia támadója az 50. percben fejelt gólt, a partjelző nem jelzett, de Felix Zwayer bíró kirúgást jelzett. Megvizsgáltatta a gólt a videóbíróval, és nem adta meg, mert Kurzawa, aki fejjel adta a gólpasszt Griezmannak, lesen volt.

A spanyolok a 68. percben David Silva büntetőjével szerezték meg a vezetést, miután Deulofeu ellen szabálytalankodtak a tizenhatoson belül. A 77. percben is a csereként beálló Milan-játékos volt a főszereplő: Jordi Alba tette be neki a bal szélről a labdát, amit csak be kellett passzolnia a kapuba. A partjelző viszont lest mutatott. A játékvezető viszont felszólt, és azonnal közölték is vele, hogy ez nem volt les, így érvényes a gól. 1-1 helyett 0-2.

A videóbírós rendszer a tavaly decemberi klubvilágbajnokságon mutatkozott be először élesben. Kassai Viktor volt az, aki történelmet írt, miután videózás után ítélt meg egy büntetőt az Atlético Nacional-Kashima Antlers meccsen.